< Zpět na výpis | 22. července 2019

Bankovní půjčky aneb, co vše předchází schválení úvěru

O bankovní půjčku může požádat každý, jenž potřebuje nutně určitou finanční injekci.

Tyto úvěry se ve většině případů sjednávají bez nutnosti uvádění toho, k jakému účelu je daný úvěr zřizování a k čemu tedy peníze skutečně využijete. Splatnost těchto úvěrů se posléze pohybuje v rozmezí několika týdnů až let. Co ovšem samotnému schválení daného úvěru předchází?

Výhody bankovních úvěrů

Pokud bychom se chtěli zaměřit na výhody bankovních úvěrů, zjistíme, že jsou skutečně značné. Oproti nebankovním službám totiž máte v tomto případě alespoň několikaprocentní jistotu jisté serióznosti, což k nebankovním institucím příliš nesedí. Banka je totiž nadnárodní a také prověřenou společností, která si svých zákazníků váží. Úvěry tak poskytují banky a také spořitelny, které mají o poznání nižší úroky, než nebankovní sektor. Obrácenou mincí jsou ovšem vyšší sazby u půjček zajištěných nemovitostí. Proces schvalování konkrétní půjčky pak závisí zejména na tom, jak je klient schopen plnit si své závazky. Banka totiž nahlíží do registru dlužníků, ve kterém by klientův případný záznam, hrál skutečně velkou roli. Žádost o konkrétní půjčku je tak vesměs velmi zdlouhavým procesem, na jehož konci vás ovšem čeká vytoužená finanční částka.

Co ovlivňuje schválení úvěru?

Banka si každého klienta, který žádá o půjčku, velmi detailně prověří. Každý klient je tak obdařen takzvaným kreditním skóre, které hraje v procesu celého schvalování půjčky, významnou roli. Toto skóre má totiž za úkol označit, jak velké riziko představuje daný klient pro banku v momentě, kdy nebude schopen splácet své závazky. Pokud se tedy klientovo skóre bude pohybovat mimo mez, která je bankou akceptovatelná, může klienta s žádostí o půjčku odmítnout anebo po něm může vyžadovat další ověření navíc. Kreditní skóre je sestaveno ze zkušeností s předchozími klienty, kteří nebyli schopni plnit si své závazky.

Co kreditní skóre nelibě ovlivňuje?

Negativní vliv na kreditní skóre mají zejména pozdě zaplacené faktury, složenky, další úvěry či dokonce kontokorenty. Splácet včas a v plné výši se vám rozhodně vyplatí. Pokud kontokorent aktivně nevyužíváte, je lepší ho zrušit a to stejně tak, jako nevyužívané kreditní karty, díky čemuž vaše kreditní skóre opět stoupne. Čím méně úvěrových produktů budete vlastnit, tím lépe pro vás.

 


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 607 867 936
E-mail
info@hrubamzda.cz
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace