< Zpět na výpis | 23. června 2019

Bere vám zdlouhavé hledání nové práce energii? Nevěšte hlavu a obrňte se trpělivostí!

Přišli jste o zaměstnání a snažíte se vehementně sehnat novou práci?

V tom případě vás může zarazit, že o vaši osobu nebude až takový zájem, jaký jste prvotně čekali. Na odpověď z dané firmy velmi často můžete čekat i několik týdnů a někdy se odpovědi nedočkáte vůbec. Stejně tak vám nemusí vyjít ani první pohovor, což bývá pravidlem a stejně tak nemusíte ihned narazit na nabídku, která bude přesně vyhovovat vaším kritériím. Pokud jste tak z celého procesu hledání nesví a cítíte se beznadějně, věřte, že se v této situaci neocitáte sami a že za každým mrakem je schované slunce. Obrňte se tak trpělivostí a nepropadejte panice. Svou vysněnou práci si jistě brzy naleznete.

Co vás může dohánět k šílenství?

Mezi nejčastější důvody, které nás mohou při hledání vhodného zaměstnání dohánět k šílenství, patří nezájem firem, které nejsou mnohdy ani schopni odpovědět na námi zaslaný životopis. A ač se situace v posledních letech obrací k lepšímu, je stále spousta firem, která neodpovídá na zaslané životopisy ani do čtrnácti dnů. V tomto případě je tak vhodné do dané firmy zavolat a optat se, zda jim životopis dorazil v pořádku a zda máte ještě čekat na odpověď či nikoliv. Dalším problémem, který při hledání nového zaměstnání může přijít je, že se vám dlouhodobě nebude dařit sehnat zaměstnání, které by odpovídalo vaším kritériím. Chcete si najít práci, do které nebudete muset dojíždět, ale ve vaší blízkosti se žádná podobná neobjevuje? Anebo byste rádi zaměstnání, ve kterém dostanete kromě mzdy rovněž i benefity či dny volna navíc? Bohužel, ne vždy narazíte na zaměstnání, které by vám vyhovovalo po všech stránkách. Dobré je si především uvědomit, zda vaše nároky nejsou příliš vysoké a zdali byste neměli raději přibrzdit.

Všetečné otázky svého okolí ignorujte

Stejně tak, jako nastávajícím maminkám vadí otázky typu, „kdy už porodíš?“, stejně tak mohou být pro nezaměstnaného skličující otázky typu, „už máš konečně práci?“. Pokud vás podobné otázky vašeho okolí dohánějí k šílenství, snažte se je s noblesou ignorovat. V podobné situaci se totiž může ocitnout každý, tudíž se rozhodně není, za co stydět.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace