< Zpět na výpis | 22. ledna 2019

Běžné zaměstnanecké benefity

V současné době již lidé netouží pouze po slušných výdělcích ve svém zaměstnání, nýbrž mají zájem i o zaměstnanecké benefity, které jim může jejich zaměstnavatel nabídnout.

Existuje bohužel stále velké množství zaměstnavatelů, kteří svým zaměstnancům benefity příliš neposkytují a posléze se diví tomu, že jejich lidé odcházejí za jinými pracovními příležitostmi ke konkurenci. Zaměstnanecký benefit je přitom velmi silným motivátorem nejen v náročnějších profesích, nýbrž i v těch, které mnozí lidé berou za „obyčejné“. Které zaměstnanecké benefity přitom mohou zaměstnavatelé svým zaměstnancům nabídnout?

Příspěvky na penzijní pojištění jsou v kurzu

Příspěvky na takzvané penzijní pojištění jsou velmi oblíbeným benefitem v celé řadě podniků. Nejenže si zaměstnavatel může přijít na pěkné peníze v důchodu díky příspěvkům svého zaměstnavatele, nýbrž i pro něj z tohoto příspěvku plyne výhoda ve formě toho, že od roku 2017 příspěvky zaměstnavatele, které nejsou vyšší jak 50.000 Kč v daném roce, nepodléhají dani z příjmu a dokonce ani odvodům sociálního a zdravotního pojištění. Z tohoto důvodu se mnoho zaměstnatelům v minulém roce rozhodlo tento benefit svým zaměstnancům nabídnout.

Stravenky, občerstvení na pracovišti či závodní jídelna

Dalším velmi lukrativním benefitem jsou stravenky. Stravenky jsou rovněž pro zaměstnavatele daňově uznatelným nákladem a to až do výše 55% ceny jednoho jediného jídla za danou pracovní směnu. Stravenky lze rovněž využít kupříkladu na různé kulturní akce či při placení ve fitness centrech. Dále někteří zaměstnavatelé nabízejí svým zaměstnancům možnost navštěvovat závodní jídelnu, kde se nají za zvýhodněné ceny jídel či mají občerstvení rovnou na svém pracovišti.

Kratší pracovní úvazek pro studující a rodiče

Jelikož se v souvislosti se zaměstnáním velmi často hovoří o takzvaném sebevzdělávání, je řada zaměstnavatelů otevřena studiu svých podřízených. V tomto případě je tak ochotna poskytnou zaměstnanci buď zkrácenou pracovní dobu v době zkoušek či uvolnění tehdy, jde li zaměstnanec do školy. O kratší pracovní době si nemusí nechat zdát ani rodiče malých dětí, kteří čas od času kratší pracovní dobu rovněž ocení. Ať tak či onak, jisté je, že ať již zaměstnavatelé nabízejí jakýkoliv benefit svým zaměstnancům, tak tím rozhodně zlepšují jejich pracovní morálku a dodávají jim tím novou chuť se ve svém zaměstnání zlepšovat.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace