< Zpět na výpis | 4. července 2019

Čeká vás první brigáda v životě? Na co všechno si musíte dát pozor?

Studentský život není vždy jen zalitý sluncem a studentská kapsa bývá tak velmi často, ač nerada, prázdná.

Rodiče sice svým dětem pomáhají, co to jen jde, ovšem ani jejich peněženka není neomezenou studnou. Pokud tedy student není líný a má zájem o to, získat nové zkušenosti, je tou nejlepší možností začít navštěvovat brigádu a to buď celoročně anebo pouze v létě, kdy studentům přeje čas prázdnin. Na co všechno by si tak studenti měli při prvním hledání své brigády, dát pozor?  O tom je následující článek.

Nebuďte vybíraví

Mnozí studenti si myslí, že na ně všude čekají a nad pracemi typu, rovnání zboží v obchodě či prodávaní zmrzliny, tak ohrnují nos. Rovněž se také v hojné míře domnívají, že jim klapne práce hned po odpovědi na první inzerát, což tak být skutečně nemusí, stejně tak, jako je těžké přesvědčit nového zaměstnavatele o tom, že nejsem student, značka flákač nýbrž student, značka kvalita. U hledání své první brigády se totiž mnohdy velmi zapotíte a ne vždy budete mít v nové práci na růžích ustláno. Pokud si ovšem chcete vydělat své peníze, budete muset něco vydržet.

Důležitou roli hraje věk

Zaměstnávání studentů má i svá specifika a sice, student, kterému je méně než 15 let a zároveň nemá ukončené základní vzdělání, nemůže být zaměstnán. Takovýto člověk totiž nemůže podepsat pracovní smlouvu. Pravidla jsou ovšem stanovena i pro zaměstnávání mladistvých, kteří do 18 let nesmějí pracovat v noci, rovněž nesmějí vykonávat zaměstnání déle jak 8 hodin denně a také nemohou za žádnou cenu podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti. Na práci za pokladnou či na jakémkoliv jiném místě, kde se pracuje s penězi, tak můžete zapomenout.

Pro práci s potravinami budete potřebovat potravinářský průkaz

Chcete prodávat v cukrárně zmrzlinu? Tak v tom případě bude třeba, abyste si u praktického lékaře nechali vystavit takzvaný Potravinářský průkaz, který vás bude opravňovat k prodeji jakýchkoliv potravin. Jeho vystavení ovšem předpokládá investici od 200 Kč do 400 Kč.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace