< Zpět na výpis | 9. října 2019

Chodíte do zaměstnání pozdě či vůbec? Riskujete výpověď!

Patří nedochvilnost mezi vaše slabé stránky a vy nevíte, jak s tímto problémem bojovat?

Přijít o pár minut pozdě na rodinnou večeři či na první rande může působit roztomile, ovšem přijít pozdě či dokonce vůbec do zaměstnání, na vašeho šéfa rozhodně roztomile působit nebude. Kromě jiného si nejenže zaděláváte na problémy s kolegy a se svým nadřízeným, avšak riskujete i to, že o svou práci přijdete.

Několik pozdních příchodů se vám nemusí vyplatit

Máte loajálního šéfa, který vaše pozdní příchody toleruje či si vás a vaší práce váží natolik, že je přehlíží. Tak v tom případě máte vyhráno a se svou nedochvilnosti si absolutně vůbec nemusíte lámat hlavu. V případě, kdy ovšem vašeho šéfa vaše pozdní příchody vyloženě štvou a pokaždé, když přijdete pozdě do zaměstnání, musíte jít okamžitě ke svému nadřízenému na kobereček, může to pro vás v nejbližších dnech či měsících znamenat výpověď a to i přesto, že v zákoníku práce není nikterak definováno, jak by se měl zaměstnavatel vypořádat se svými nedochvilnými zaměstnanci.

Zaměstnavatel vás může potrestat dle vlastního uvážení

Jak již bylo zmíněno, v zákoníku práce není ani slovo o tom, jak by se měl zaměstnavatel vypořádat s nedochvilností svého zaměstnance. Má tak v tomto případě absolutně volnou ruku. Může vám například strhnout určitou část peněz ze mzdy. Odebrat dovolenou či vás při delší absenci dokonce i vyhodit ze zaměstnání. Vždy ovšem záleží na okolnostech, kvůli kterým se do zaměstnání nedostavíte.

Patříte mezi notorické opozdilce či jen nemáte zařízenou školku pro dítě?

V případě, kdy absence zaměstnance trvá déle jak pět dní, je více než jistě, že takovýto zaměstnanec obdrží výpověď. Samozřejmě ale záleží i na okolnostech, ke kterým je třeba přihlédnout. Jistě výpověď s jistotou dostane ten, jenž patří mezi notorické opozdilce či se léčí z kocoviny po velmi zdařilé akci, než matka, která nedostala místo ve školce pro svou ratolest po skončení rodičovské dovolené a její absence je tak pochopitelná.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace