< Zpět na výpis | 17. dubna 2019

Co byste měli zvážit než kývnete na novou pracovní nabídku?

Konečně jste sebrali odvahu k tomu, abyste opustili své stávající zaměstnání a porozhlédli se po jiných pracovních příležitostech?

V tom případě budete stát před nelehkým rozhodnutím, zda tu lákavou nabídku práce vzít či nikoliv? Vidina spousty peněz je sice lákavá, avšak pokud při svém rozhodování budete koukat pouze na peníze, nemusí se vám vaše volba vyplatit. V sázce je totiž mnohem více, než si myslíte. Co všechno byste tedy měli zvážit předtím, než kývnete na lukrativní pracovní nabídku?

Nabízí vám firma benefity?

Kromě samotné mzdy by vás měla zajímat i forma benefitů, které firma nabízí. Ty totiž hrají rovněž velmi důležitou roli. Některé firmy svým zaměstnancům nabízejí například stravenky, dny dovolené navíc či příspěvky na různá životní a penzijní pojištění. Někteří zaměstnavatelé preferují i takzvané sick days dny volna. Pokud firma nenabízí ani jeden benefit k měsíční mzdě, je třeba zauvažovat o jiné.

Máte rádi pružnou pracovní dobu? Ne všechny firmy jí nabízejí

Chcete být pánem svého času a zamlouvá se vám flexibilní pracovní doba? V tom případě budete muset při pracovním pohovoru zhodnotit i tento fakt. Ne všechny firmy jsou schopné část práce delegovat buď jako práci z domova anebo vám nabídnout flexibilní pracovní dobu, u které jste pánem svého času jen vy sami.

Firemní kultura je neméně důležitá

Pozval vás váš potencionální zaměstnavatel na obchůzku pracovištěm? Jaký máte z pracovního prostředí pocit? Pokud se cítíte nepříjemně, utlačeně či kolem vás poletují zaměstnanci, kteří drží u jednoho ucha telefon a druhou rukou koketují s tiskárnou, zkuste zapřemýšlet nad tím, zda na nabídku kývnete. Pokud si v daném zaměstnání bude každý zaměstnanec takzvaně hrát na vlastním písečku či plnit nesplnitelné úkoly, za které bude následně pokárán od nadřízeného, nejspíše se nejedná o vhodnou pracovní pozici. Nechcete přece, aby se z vás stal uzlíček nervů, není tomu tak?

Rozmanitá vs. jednotvárná práce

Někteří lidé v sobě mají větší kreditivu než ostatní a tak milují raději rozmanitou práci, která jim má, co nabídnout. Jiní zase neradi přemýšlejí, tvoří a vymýšlí, tudíž se raději spokojí s monotónní prací, která za pár let vzejde ve stereotyp, kterým nepohrdnou. Je tedy víceméně důležité si zvolit takové pracovní místo, které bude, co možná nejlépe korespondovat s vaší osobností. V opačném případě se v nové práci nebudete cítit ve své kůži.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace