< Zpět na výpis | 20. dubna 2019

Co dělat, když šéf přijde na to, že si hledáte novou práci?

Velmi nepříjemná situace, říkáte si? Ano, když váš nadřízený zjistí, že si za jeho zády hledáte novou práci, jistě vás nepochválí.

Ovšem není třeba ihned malovat čerta na zeď. Pokud tato informace vypluje na povrch dříve, než jste čekali, je třeba z tohoto prekérního stavu elegantně vybruslit. Jak na to?

Kde váš šéf tuto informaci vzal?

Tato otázka vás asi napadne, že všeho nejdříve. Odkud váš šéf tuto informací ví, když jste o svém plánovaném odchodu řekli pouze svému kolegovi v kanceláři? Možná vás překvapí, že právě od něj. Dále jste rovněž mohli udělat tu chybu, že jste si nový job hledali na svém firemním počítači a stránku zhlédl váš nadřízený či zvědavý kolega. Stejně tak vás někdo z vašich kolegů mohl slyšet si v práci vyřizovat telefonát ohledně vašeho pracovního pohovoru. Anebo jste si na barevný štítek v kanceláři jednoduše napsali „pohovor“? Ať tak či onak, informace je již venku a je třeba se situaci postavit čelem.

Šéf o vás stojí a nabízí vám povýšení či vyšší finanční ohodnocení!

V momentě, kdy se váš šéf dozví o tom, že mu chcete pláchnout za lepším pracovním místem, může na vás zkusit použít své zbraně. Nabídne vám tak například povýšení či vyšší finanční ohodnocení. Pokud na vyjednávání nemáte náladu, řekněte na rovinu, že o žádné další bonusy nestojíte a že změnu zaměstnání myslíte naprosto vážně. Je zbytečné chodit okolo horké kaše příliš dlouho. Pokud vám naopak nadřízený nabídl něco, co se jen tak neodmítá, je třeba popřemýšlet nad tím, zda vám odchod stojí opravdu za to. Ať tak či onak, vždy berte v potaz fakt, zda již máte podepsanou smlouvu někde jinde či nikoliv.

Vždy jednejte slušně a férově

V situaci, kdy o dalším setrvání v dané firmě nejevíte sebemenší zájem, je kupříkladu vhodné, svému nadřízenému za sebe nabídnou adekvátní náhradu i když to samozřejmě není vaší povinností. Můžete se mu i nabídnout, že nového člena zaučíte a až poté odejdete, aby firma vaším odchodem nijak neutrpěla. Svému šéfovi zejména jasně dejte najevo, proč již pro něj nechcete pracovat a v čem je pro vás změna důležitá. O svém rozhodnutí následně řekněte svým kolegům, kteří by se tuto informaci měli dozvědět, jako poslední.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace