< Zpět na výpis | 11. října 2019

Co nejvíce trápí české zaměstnance?

Díky velmi nízké nezaměstnanosti si řada společností musela svých zaměstnanců začít po letech opět trochu více vážit.

Snaží se totiž obstát v konkurenčním prostředí a své dobré zaměstnance si hýčkají jen proto, aby jim je konkurence ve finále nepřebrala. Z pozic některých zaměstnavatelů je tak jasně čitelné, že mají pocit, že pro své zaměstnance dělají maximum, když mají k dispozici služební auto, stravenky, oběd na pracovišti a spoustu dalšího. I přesto všechno je ovšem pohled samotného zaměstnance trochu jiný a často se i přes veškeré tyto benefity, cítí nedoceněně. Co tedy trápí české zaměstnance ze všeho nejvíce?

Manažeři se cítí lépe než lidé ve výkonných pozicích

Čím výše se zaměstnanec ve firemní hierarchii nachází, tím více spokojený je. Manažeři jsou v podstatě mnohem spokojenějšími zaměstnanci, než lidé ve výkonných pozicích. Rovněž jsou méně spokojenými zaměstnanci ženy a to o poznání více, než samotní muži. Spokojenost zaměstnanců se ovšem neodvíjí pouze od pozice, kterou vykonávají, nýbrž i od počtu let, které ve firmě strávili.

Kritizují zejména mladí

Nejvíce kritičtí jsou zejména mladí zaměstnanci a to od 25 do 35 let. Ti starší naopak s výtkami ve svém zaměstnání raději šetří. Mezi mladými lidmi je tak velmi častá jejich fluktuace, která souvisí s naplněním jejich ambicí a snů, které v tomto věku mají. Dále záleží i na tom, zda ve firmě strávili dva roky či pět let. Ti, kteří jsou ve firmě dlouho, mohou mít pocit nedocenění mnohem silnější než ti, kteří jsou ve firmě krátkou dobu. Dá se tak v podstatě říci, že nováčci často do práce nastoupí s růžovými brýlemi, kdežto ti starší si mnohdy po nějakém čase na menší nedostatky ve firmě zvyknou.

Co se nejvíce kritizuje?

  • Nadřízený a jeho chování k zaměstnancům
  • Nízké platové podmínky
  • Nedostatek benefitů
  • Špatný kolektiv pracovníků
  • Špatné pracovní podmínky
  • Nedodržování jistých předpisů
  • Nemožnost kariérního postupu


Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace