< Zpět na výpis | 12. března 2019

Firmy začínají hledat nové zaměstnance i na Instagramu

Hledáme do mladistvého týmu nové tváře, přidáte se k nám? I tak vypadají různé nabídky zaměstnání, na které mohou zejména mladí lidé narazit při brouzdání se na svém Instagramu.

Firmy totiž začínají využívat toho, že zejména mladí lidé tyto sociální sítě využívají den, co den a mnohem snadněji tak na novou pracovní pozici narazí. Dobám, kdy fungovala pouze osvědčená inzerce v novinách, časopisech či samozřejmě internetu, již dávno odzvonilo a nové firmy to moc dobře vědí.

Dva miliony Čechů využívají Instagram

Lidé, kterým je mezi 18 až 24 lety, jsou dle statistik nejvíce aktivní skupinou, která se shlukuje právě na této sociální síti. A jelikož je Instagram zejména o fotografiích, zaměřují se různé firmy, které disponují alespoň přijatelným kapitálem na tvorbu reklamy takovými fotografiemi, které potencionální zaměstnance umí nalákat. Momentky, které poodkrývají kulturu dané firmy a umožňují pohled na firmu ze zcela jiného úhlu, jsou nejvíce populární a mají největší odezvu. Tyto fotografie cílovou skupinu posléze přesvědčí o tom, že chtějí být součástí podobného týmu a jsou proto ochotni udělat ledacos.

Firemní akce, školení, kariérní postup a přátelský tým

Tak přesně na tyto faktory chtějí firmy nalákat své potencionální zaměstnance. Fotografie z firemních akcí, kde je každý z pracovníků usměvavý a odnáší si domů spoustu zážitků, stejně tak jako na školení v cizině, kam se dostanou jen ti nejlepší z nejlepších a podobně, jsou hlavním „tahákem“ pro nové zaměstnance. Když je takováto fotografie plná usměvavých zaměstnanců, kterým není kariérní postup cizí, doplněna o chytlavý hashtag, je úspěch víceméně zaručen. Pomocí fotografie totiž dá firma nahlédnout pod pokličku společnosti a zároveň vyzve své fanoušky k tomu, zda se nechtějí stát dalším členem jejich týmu a přesně to na mladou generaci, která je plna očekávání a od pracovního procesu čeká daleko více než jen každodenní rutinu, skutečně zabírá. Investice do sociální sítě se posléze dané firmě rozhodně vyplatí.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace