< Zpět na výpis | 3. března 2019

Home office nemusí být pro každého

Stále častěji se ve společnosti skloňuje pojem home office neboli takzvaně práce z domova, která má jistě své nesporné výhody, nýbrž i nevýhody, se kterými je třeba předtím, než se do podobné činnosti pustíte, rovněž počítat.

Home office není totiž jen o povalování se v pyžamu u počítače s telefonem v ruce, nýbrž i o disciplíně a také samotné motivaci. Pokud ani jedno ve své povaze nemáte, na home office raději zapomeňte.

Být pánem svého času může být i na škodu

Mnoho lidí se mylně domnívá, že pokud začnou s home officem, budou šťastnější, jelikož se zbaví protivného šéfa, který někde neustále číhá a dohlíží, zda se práce odvádí tak, jak by měla či že se konečně vyspí a také že nebudou muset poslouchat problémy svých kolegů a podobně. Home office ovšem mohou dělat pouze lidé, kterým nejsou cizí pojmy jako je disciplína a také motivace. Jelikož je jen na vás, kdy budete chtít pracovat, jak dlouho pracovat opravdu budete a kdy si naopak dáte kávu a nohy na stůl. Také je pouze na vás, zda ráno vytípnete svůj budík a dáte si ještě hodinku spánku anebo zda vstanete a začnete být aktivní. Ne každý totiž dokáže být primárně pánem svého času a tak se většinou stává, že ten, který se rozhodl pro home office zjistí, že se vlastně jen poflakuje a tím pádem nevydělává vůbec žádné peníze.

Osamělost může nadělat paseku

Další nevýhodou home officu je osamělost, která může být mnohdy velmi hluboká. Nemáte totiž vedle sebe žádné kolegy, se kterými půjdete ve dvanáct hodin na společný oběd či kávu a podobně. Můžete se tak setkat s tím, že vám jednoduše bude doma smutno. Někteří se tak rozhodnou vydat se do takzvaných coworkingových center, ve kterých na ně nepadá taková samota, jako doma. Za tato centra se ovšem platí, což se ne vždy musí finančně vyplatit.

Partnerská krize díky práci z domova

Nejenže na vás díky home officu číhá prokrastinace, nýbrž vás mohou potkat i partnerské neshody. Výčitky ze strany partnera, který přijde po osmi hodinách domů z práce, mohou totiž začínat nabírat na obrátkách. Partner totiž může očekávat, že ten, jenž se dle jeho slov celý den válí doma na gauči, může zastat alespoň základní domácí práce. Rozhodnutí, zdali je pro vás home office tým pravým šálkem čaje, je tak jen a jen na vás.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace