< Zpět na výpis | 3. února 2019

Jak napsat životopis

Nastal ten správný čas, kdy je třeba změnit ve vašem životě práci? V tom případě nebudete potřebovat pouze odvahu na to, opustit své stávající místo nýbrž i kvalitní předlohu toho, co umíte a co tak můžete nabídnout případnému novému zaměstnavateli.

K tomu, aby se o vás dozvěděl, co možná nejvíce informací, tak budete potřebovat především kvalitní životopis, kterému rozhodně ještě neodzvonilo. Pokud ho totiž vytvoříte podle představ personalisty, který se vám bude v nové práci věnovat, máte napůl vyhráno.

Žádná slohová práce se od vás neočekává

Rozhodně při psaní životopisu zapomeňte na to, že se musí jednat o sáhodlouhý výpis toho, kde všude jste pracovali a co vše umíte. Ano, objevit se to v životopise musí, ale platí zde jedno pravidlo a tím je, všeho s mírou. Někdy je totiž méně opravdu více. To znamená, že vaše předchozí zaměstnavatele včetně toho, jakou pozici jste pro ně vykonávali, shrnete do několika málo řádků, připíšete délku pracovního poměru a tím to končí. To samé platí u výčtu absolvovaných škol či kurzů, které máte za sebou. Pamatujte na to, že žádný personalista nemá dvě hodiny na to, aby přelouskával váš životopis.

Své zkušenosti piště v odrážkách

O svých zkušenostech a dovednostech pište výhradně v odrážkách. Věnovat totiž několik řádku tomu, co vše jste v životě dokázali, není příliš moudré. Samozřejmě dodržujte i základní pravidlo a tím je, psát zásadně pravdivé informace o své osobě. Pokud si něco domyslíte, nemusí se vám to v budoucnu vyplatit. Pravda totiž vždy vyjde najevo.

Pozor na gramatiku

Velký pozor si při psaní životopisu dejte na gramatiku, ta je totiž pro personalistu velmi důležitá. Životopis si tak po sobě klidně i třikrát přečtěte. Stejný pozor si dejte i na logické uspořádání jednotlivých částí životopisu, popřípadě se pokuste některé údaje poupravit či rovnou vymazat, tak aby zpětná vazba na váš životopis byla pokud možno kladná.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace