< Zpět na výpis | 31. října 2019

Jak poznáte poctivou pracovní nabídku před inzerátem podvodníka?

Pídíte se po hlavním zaměstnání, které stále nemůžete sehnat?

Anebo si naopak chcete přilepšit ke stávajícímu zaměstnání a rádi byste okusili nějakou brigádu anebo práci z domova při mateřské dovolené? Ať tak či onak, v každém případě nejspíše začnete lukrativní nabídky práce hledat na internetu. Ten se ovšem hemží stovkami neseriózních pracovních nabídek, které nabízejí horentní nástupní platy, nadstandardní odměny a mnohé další lákavé benefity, na které ovšem niky nedojde. Jak ovšem poznat poctivou nabídku práce před nabídkou podvodných firem?

Vstupní poplatky vás musí odradit hned na začátku

Požaduje od vás vámi vybraná firma vstupní poplatek za zprostředkování zaměstnání? V tom případě od ní dejte ruce pryč. V tomto případě se totiž o žádnou poctivou společnost jednat rozhodně nebude. To samé platí i o firmě, která se z vás bude pokoušet vytahovat citlivé informace o vašem předchozím zaměstnavateli anebo vám bude klást diskriminační otázky, na které nemá právo.

Podvodných e-mailů stále přibývá

Samostatnou kapitolou jsou v dnešní době zejména podvodné e-maily, které vás budou lákat na různé práce z domova, jako například kompletování obálek, roznos reklamních letáků či kompletaci propisek či jiných materiálů. Neznámý adresát vám v e-mailové komunikaci bude popisovat, jak si danou prací vydělal tisíce a že by nebylo od věci, abyste něco podobného také zkusili. Na závěr e-mailu vás tak vyzve k tomu, ať kontaktujete firmu, která stojí za jeho úspěchem, a zkusíte si také slušně vydělat. I v tomto případě dejte od podobné společnosti ruce pryč.

Klamavé nabídky práce

Stejně tak, jako vás jistě do běla vytočí nabídka práce, která z vás bude buď tahat peníze anebo nabídka práce od neexistující firmy, stejně vás dostane jistě i klamavá nabídka práce, kdy poté, co odpovíte na inzerát a přijdete na pohovor do konkrétní firmy, zjistíte, že vás ve své podstatě čeká naprosto jiná práce, než kterou firma poptávala. Bohužel i tyto případy, se dějí.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace