< Zpět na výpis | 12. července 2019

Jak poznáte správný čas na změnu zaměstnání?

Do práce musí každý a to ať již chce anebo nechce. Někoho jeho práce baví a je pro něj poslání, jiného zase otravuje tak, že by nejraději každý všední den zaspal, jen aby do své práce nemusel.

V každém zaměstnání se čas od času přežene nějaká ta bouřka, to je naprosto běžné, ovšem jak poznáte, že přeháňky, které vás ve vašem zaměstnání dohání k šílenství, jsou již naprosto neúnosné a je ten nejvyšší čas na to, jít o dům dále?

Poznat hranici je velmi těžké

V práci musí každý z nás čas od času spoustu věcí překousnout. Špatná nálada šéfa a jeho následný bezdůvodný výlev na vaši osobu, vás jistě nepotěší, ovšem pokud se to stává jen občas, dá se takováto situace přejít. Pokud ovšem vnitřně cítíte již delší dobu nespokojenost a podobné situace jsou ve vaší práci na denním pořádku, je čas začít přemýšlet nad tím, zda by vám v jiné práci nebylo přece jen lépe. Poznat ovšem tuto tenkou hranici mezi stavem, který se dá zvládnout a mezi stavem, který je rezolutně již neúnosný, je velmi složité, ovšem nikoliv nemožné.

Signály, které vám napoví, že je čas odejít

Prvotním signálem bývá dlouhodobá nespokojenost v práci. Štve vás nejen váš nadřízený, nýbrž už začínáte mít plné zuby i vašich kolegů. Každou neděli si v hlavě přehráváte scénář pondělního dne, na který se vůbec netěšíte a již se vidíte opět doma. Každou volnou chvíli pak přemýšlíte nad tím, jaké by to mohlo být někde úplně jinde a už vás neukájí ani myšlenka toho, že z práce chodíte ve dvě hodiny domů a váš plat je více než slušný. V noci rovněž nemůžete spát, jelikož přemýšlíte nad tím, co se zase bude další den odehrávat v práci a jak ho přežijete ve zdraví. Svůj vztek a bezmoc následně ventilujete na své okolí a rodinu, která za vaši aktuální situaci zdaleka vůbec nemůže. Následné výčitky svědomí, vás pak dohánějí k šílenství. Tak přesně tyto signály, jsou jasnými strůjci toho, že je čas na změnu a již není nad čím přemýšlet. Změna zaměstnání je v tomto případě skutečně na místě a není třeba se jí vůbec obávat.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace