< Zpět na výpis | 1. října 2019

Jak si hledat práci na internetu?

Sháníte zaměstnání takříkajíc po všech čertech a stále nic.

Zkoušíte obvolávat známé a ptáte se jich, zda aktuálně v jejich zaměstnání nemají nějaké to volné místo pro vás, avšak stále marně? V tom případě je v dnešní době mocného internetu nasnadě, zkusit si zaměstnání nalézt na webových stránkách různých pracovních portálů, které nabízejí někdy i velmi zajímavé pracovní nabídky. Avšak ne vždy jsou tyto nabídky aktuální a ne vždy se vám podaří sehnat zajímavou práci zrovna ve vašem regionu. Má tedy vůbec smysl začít brouzdat na pracovních on-line portálech či se raději spokojit s regionální nabídkou pracovních pozic? Pojďme se na to podívat.

Jaké profese tíhnou?

Jste uklízečka, malíř obrazů, prodavačka, učitelka, popelář či vědec? V tom případě se vám nemusí poštěstit najít vhodné zaměstnání zrovna na webových stránkách. Některé z těchto prací buď vůbec nenaleznete, jako například vědce či malíře obrazů anebo se kupříkladu podobná pracovní nabídka ani na web nedává, jelikož se po ní vždy jen zapráší. V tomto případě je řeč například o prodavačkách popřípadě učitelkách. V tomto případě je tak mnohem lepší zeptat se svých známých a doufat, zda se ve firmě vašeho kamaráda uvolní nějaká pracovní pozice hodná vašim zkušenostem. Situace se ovšem rok, od roku zlepšuje a tudíž není vyloučené, že na webu naleznete rovněž i místo pro prodavačku či uklízečku.

Které profese ovšem takříkajíc tíhnout, tak to jsou zejména profese programátorů, po kterých je aktuálně obrovská sháňka, poté po různých obchodnících anebo zkušených manažerech, po kterých je aktuálně asi úplně největší poptávka. Tyto profese se rovněž velmi často shánějí prostřednictvím webů.

Kde na webu hledat práci?

Na internetu máte v podstatě čtyři možnosti, jak přijít na lukrativní job. Jednou z nich jsou velmi populární a také osvědčené pracovní portály, které v současné době nabízejí mnohem více, než jen aktuální pracovní nabídku. Řada z nich disponuje rovněž i virtuální prohlídkou nového pracovního prostředí či neformálním oslovováním, kterým se snaží oslovit zejména kreativní duše, které mají nápady.

Další možnost představují takzvané stránky s názvem „volná místa“. Ty naleznete na různých firemních webech u konkrétních firem, u kterých máte zájem pracovat.

Další možnost pro vás mohou představovat různá specializovaná diskusní fóra a různé komunitní weby. Rovněž se můžete zařídit tak, že si založíte vlastní stránky, ve kterých bude vaše pracovní nabídka k mání.

Jak vyhledat vhodnou pracovní pozici?

Každý pracovní portál má svůj speciální vyhledávač volných pracovních pozic, do kterého lze zadat kromě požadovaného regionu či města, ve kterém chcete pracovat, rovněž i obor, ve kterém by vám bylo nejlépe. Některé pracovní portály mají rovněž i své vlastní fulltextové vyhledávání ve svých textech inzerátů, což je velmi pohodlná varianta vyhledávání volné pracovní pozice. Dále můžete pracovní nabídku hledat podle data zadání nabídky. Ve většině případů totiž bývají nové a také zajímavé nabídky velmi rychle pryč a vyhledávač začne vyhledávat ty mladší.

Pokud vám bude přát štěstí, vyskočí na vás pár roztomilých nabídek, ze kterých vás jich jistě pár osloví. Pokud vás některá z pozic zaujme, neváhejte dané firmě zaslat svůj životopis popřípadě motivační dopis, kterým se budete snažit firmu oslovit natolik, že vám od ní přijde nabídka s pozvánkou na pracovní pohovor.  Držíme vám palce při hledání nového zaměstnání.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace