< Zpět na výpis | 22. ledna 2019

Jak v zaměstnání dosáhnout povýšení?

Kariérní postup je metou, které chce dosáhnout téměř každý zaměstnanec. Bývá také velmi často opravdu silnou motivací k tomu, aby konkrétní zaměstnanec podával vskutku famózní pracovní výkony.

Ne vždy si ale těchto výkonů všímají ti, kteří mají povýšení zaměstnance ve svých rukách, tedy jejich nadřízení. Jak tedy na sebe, co možná nejlépe upoutat pozornost a zajistit si tak vytoužený kariérní postup a s ním spojené nejen finanční benefity, ale i společenský status? Pojďme si prozradit několik triků, se kterými již váš kariérní postup nebude tak vzdálenou metou.

Ptejte se sami sebe

Zkuste se sami sebe zeptat, kde momentálně jste a kam chcete směřovat. Důležité je si především uvědomit, kde se ve své kariéře vidíte vy sami za několik let. Zhodnoťte své slabiny i své silné stránky a zkuste se zamyslet nad tím, co vás v zaměstnání brzdí a co vás v něm naopak posouvá dále. Pokud totiž budete mít jasno v tom, proč je pro vás povýšení důležité a odstraníte-li včas překážky, které mu brání, budete se moci mnohem dříve vidět na nové pracovní pozici, která vás bude naplňovat.

Dejte o sobě vědět!

Zkuste svému nadřízenému nadhodit, že byste měli o jistou pracovní pozici zájem. Zeptejte se ho, zdali by nebylo možné vám přidělit několik úkolů, které se na daném místě řeší a díky kterým byste si mohli rozšířit své obzory. Vězte, že váš nadřízený je zvyklý především na to, že se jeho úkoly odmítají či posouvají na dobu neurčitou, jelikož si zaměstnanci stěžují, že nestíhají. Motivovaný pracovník, který si ovšem sám o práci navíc řekne, ho jistě mile překvapí. O tom, že posléze svému nadřízenému utkvíte v paměti, rozhodně nepochybujte.

Zkuste se zviditelnit

Nikdo po vás nechce, abyste hýřili sebechválou na své úspěchy, nýbrž je dobré o tom, co se vám povedlo a to konkrétně nyní, informovat své okolí a především vašeho šéfa. Aktuální výsledky vaší práce, které se nesou v pozitivním duchu, vašeho nadřízeného rozhodně potěší, jelikož mají pozitivní vliv na chod celé společnosti.

Buďte často v práci

Využít možnosti pracovat občas z domova je jistě dobré, ovšem ne v situaci, kdy máte zálusk na nový pracovní post. V tento čas byste měli být flexibilní především v práci a to na svém oddělení. Musíte totiž být neustále ve střehu a reagovat na nově vzniklé situace, co možná nejdříve. Jen tímto způsobem dáte svému nadřízenému najevo, že je na vás spolehnutí a že se umíte s problémy popasovat ještě v jejich samotném zárodku.

K vytouženému pracovnímu místu vám rovněž pomůže i sebezdokonalování, sebejistot, udržování důležitých kontaktů, správné vyjednávání, samostatnost a rovněž i vlastnost, díky které udržíte v případě jakýchkoliv problémů své emoce na uzdě. Jen tehdy totiž můžete být pro svého nadřízeného příkladem skvělého adepta na vaší vytouženou pracovní pozici.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace