< Zpět na výpis | 24. května 2019

Jak ve zdraví „přežít“ výpovědní dobu?

Dali jste po několika letech konečně výpověď ve své práci a chystáte se do nové?

V tom případě jste jistě plni očekávání, co vám nové zaměstnání přinese a jaké nové tváře v něm poznáte. Stinnou stránkou vašeho těšení se ovšem může být výpovědní lhůta, která ze zákona činí dva měsíce a kterou je třeba nutné takzvaně „přežít“ i když to mnohdy není zrovna jednoduché a to zvláště tehdy, odcházíte-li ze zaměstnání z důvodu špatných mezilidských vztahů buď s kolegy či dokonce s nadřízeným. Je tudíž třeba se obrnit trpělivostí a výpovědní lhůtu ve zdraví překonat v opačném případě si na sebe můžete uplést nepříjemný bič.

Zvídavé dotazy kolegů vás nesmí rozhodit

Jistě se v období výpovědní lhůty nevyhnete zvídavým otázkám svých kolegů, které bude zejména zajímat, kam budete nastupovat a co vás v nové práci bude čekat. Padnou rozhodně i otázky týkající se důvodu vašeho odchodu i lanaření kolegů k tomu, abyste přece jen v zaměstnání zůstali. Je tedy pouze na vás, jakým způsobem se k celé věci postavíte a co všechno ze zákulisí vaší nové práce svým kolegům prozradíte.

Výpovědní lhůtu musíte dodržet

Výpovědní lhůta netrvá věčně, ač se vám zpočátku může pobývání ve vaší práci zdát již neúnosné, jednoho dne váš poslední den v zaměstnání skutečně přijde. Někdy jsou ovšem lidé již velmi vyčerpaní, a pokud se k tomu všemu přidají ještě uštěpačné proslovy vašeho stávajícího šéfa, který vám bude dávat vaši výpověď pořádně sežrat, může pro vás být tato výpovědní lhůta skutečným utrpením. Hlavou vám tak jistě proletí myšlenka, že byste se „hodili marod“ či do práce jednoduše přestali chodit. Ani jedno se vám ovšem nemusí vyplatit. Nejenže totiž budete riskovat výpověď na hodinu, nýbrž tímto způsobem přijdete i o peníze, což je škoda.

Co je třeba ve výpovědní lhůtě stihnout zařídit?

Namísto vymýšlení plánů, jak do stávající práce již nemuset jít, raději předejte veškeré důležité úkoly svým kolegům, nechte jim své důležité kontakty, zasvěťte nového adepta na vaše pracovní místo do jeho povinností a v neposlední řadě poděkujte svým kolegům za spolupráci. Rozloučit se v dobrém je totiž polovinou úspěchu.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace