< Zpět na výpis | 19. srpna 2019

Kdy jít na pracovně lékařskou prohlídku?

Zjištění aktuálního stavu zaměstnance, je nezbytně nutné pro výkon jeho povolání.

Každý zaměstnanec, tak musí před nástupem do nového zaměstnání, absolvovat zmíněnou pracovně lékařskou prohlídku, neboli jinými slovy vstupní prohlídku u svého obvodního lékaře, který následně posoudí, zda při svém zdravotním stavu, může danou profesi vykonávat či nikoliv. Včasné zjištění konkrétních zdravotních rizik, eliminuje případné zdravotní komplikace během výkonu činnosti.

Co všechno prohlídka zahrnuje?

Každá lékařská prohlídka zahrnuje zejména základní vyšetření, které zahrnuje odborné vyšetření lékaře, dále chemický rozbor moči žadatele o prohlídku a také kompletní fyzikální vyšetření, ve kterém se sleduje zejména bezproblémový chod orgánů v samotném těle. Neméně důležité je také sledování tělesného výkonu žadatele o prohlídku a to v závislosti na náročnosti jeho profese. Včasné odhalení těchto rizik eliminuje případné budoucí zdravotní komplikace.

 

Které pracovně lékařské prohlídky se absolvují?

  • Periodická
  • Vstupní
  • Následná
  • Mimořádná
  • Výstupní

Co obnáší vstupní prohlídka?

O nutnosti absolvování vstupní pracovně lékařské prohlídky, vás informuje personální oddělení vašeho nového zaměstnavatele v momentě, kdy vás přijmou do firmy. Firma totiž potřebuje zejména vědět, zda jste jakožto její nový pracovník, schopen výkonu dané profese a zda vám při jejím výkonů, nebudou hrozit jisté zdravotní komplikace. Zejména u řidičů z povolání je třeba důsledná zdravotní prohlídka eliminující případné budoucí problémy. Tato prohlídka se provádí vždy před přijetím samotného zaměstnance do zaměstnání a také v momentě, kdy je přeřazen na jinou práci, než kterou vykonával doposud. Při jakýchkoliv změnách pracovních podmínek, je tak nezbytně nutné, vstupní zdravotní prohlídku absolvovat a to neodkladně u svého obvodního lékaře.

 


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace