< Zpět na výpis | 8. března 2019

Máte facebook? Dobře si rozmyslete, zda si do přátel přidáte svého šéfa a kolegy z práce

Sociální sítě vládnou světu o tom netřeba dlouze hovořit.

Ovlivňují naše životy, vztahy a také nás samotné díky tomu, že se na nich stáváme závislými a závislosti tak učíme i své děti, které umí ovládat tablet dříve než mluvit. Pokud i vy milujete sociální sítě a máte svůj profil na facebooku ještě z dob, kdy jste chodili na střední školu, je dobré si ještě předtím, než si do svých přátel na facebooku pustíte svého nadřízeného či kolegy z práce, poupravit nastavení vašeho soukromí, jelikož se vám ne vždy musí vaše názory publikované na facebooku či vaše fotky, vyplatit ve vašem zaměstnání.

Facebook o vás vše prozradí ještě před samotným pracovním pohovorem

Valná většina personalistů se ještě před samotným zahájením pohovoru bude pídit právě po profilu na facebooku či jiné sociální síti. Inkriminující fotky z večerní párty, usměvavá selfíčka se sklenkou v ruce či nevhodné komentáře, které mohou pobouřit nejen vašeho potencionálního zaměstnavatele nýbrž i daného personalistu, vám mohou dveře do vytoužené společnosti zavřít ještě dříve, než si dokážete představit.

„Přidat do přátel“ ano či ne?

Než na svém profilu kliknete na tlačítko „přidat do přátel“ u profilu vašeho nadřízeného či kolegy, který má kupříkladu k vašemu nadřízenému blízko, dobře si svůj krok promyslete. Své soukromí tímto krokem totiž můžete otevřít i na místech, kde byste o to asi nejméně stáli. V případě, kdy si tak budete chtít například postěžovat na práci, která vás daný den nadmíru štvala či si budete chtít postěžovat na kolegu, který vás neustále obtěžuje se svými dotazy, nemusí se vám takovýto příspěvek na facebooku vyplatit. Kromě vašich přátel, kteří vás politují, a dají vám palec nahoru, váš příspěvek totiž uvidí i váš nadřízený či právě zmíněný kolega a od těch se asi palce nahoru pod vaším příspěvkem jistě nedočkáte.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace