< Zpět na výpis | 13. srpna 2019

Myslíte během své dovolené na práci?

Nejste v tom rozhodně sami! Dle průzkumů, je tomu tak ve čtyřiceti procentech případů. Jak s tímto nešvarem bojovat?

Celý rok se těšíme na to, jak jednou v roce odjedeme s rodinou na zasloužený týden či čtrnáct dní k moři či na jiné vysněné místo, na kterém zapomeneme na všechno kolem nás a budeme si užívat pouze kýženého nicnedělání. Opak je ovšem pravdou a valná většina z nás po svém odjezdu na letní dovolenou, nemůže stále takzvaně „vypnout“ a myslí neustále na práci.

Čtvrtina lidí má strach ze svého návratu z dovolené

Až neuvěřitelná čtvrtina lidí si na své dovolené pohrává s myšlenkou, co bude, až se vrátí zpátky do zaměstnání. Neumí si užívat volna, přítomnosti svých blízkých a neustále trpí pocitem, že až se vrátí do zaměstnání, z restů, které na ně budou čekat, se jim zatočí hlava. Někteří workoholici si dokonce práci berou i s sebou na dovolenou a snaží se případné resty eliminovat prací přímo z pláže či z hotelového pokoje. To je ovšem zásadní chyba. Takovýto zaměstnanec se totiž nikdy nebude moci vrátit do zaměstnání odpočatý a tím pádem bude trpět jeho pracovní výkon. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven?

Pomoci může i zaměstnavatel

Pokud víte, že se v práci váš nadřízený neobejde bez vaší osoby a jste si více než jisti tím, že veškerá práce, kterou by mohl delegovat někomu jinému, stejně zůstane po vašem návratu z dovolené na vás, zkuste se ještě před svým odjezdem se svým šéfem dohodnout na tom, že by vaší práci mohl delegovat zkušenému kolegovi, kterému jste všechno vysvětlil a podobně. Zaměstnavatelé si totiž v dnešní době myslí, že pokud poskytnou zaměstnanci dostatečně dlouhou dovolenou, vrátí se jim jejich zaměstnanec po čtrnácti dnech plný elánu zpět do práce, kde na něj bude čekat plný stůl restů. Opak je ovšem pravdou. Zaměstnavatel by v této fázi měl především v období dovolených zvolnit tempo, mohl by ubrat na nových zakázkách či případné odjezdy zaměstnanců na dovolenou, vyřešit externími pracovníky, popřípadě brigádníky. Jedině tak, by si zaměstnanci konečně mohli začít užívat kýženého odpočinku.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace