< Zpět na výpis | 21. května 2019

Na co všechno se můžeme pojistit?

Hurikány se u nás nevyskytují, výbuch sopky nás jistě také nezastihne a hořet, co by tak mělo v mém bytě vzplát, když nemám plyn a dávám si pozor?

A že například mohu srazit cyklistu na vozovce, to těžko, když řídím, tak se přece řízení plně věnuji. A pak se náhle některá z těchto anebo také jiných nehod opravdu přihodí a co teď? Peníze na straně nemáte a možnost, jak z nepříjemné situace vybruslit také ne. Nyní můžete pouze bědovat nad tím, proč jste se nenechali pojistit, není tomu tak? Proto se s námi pojďte podívat, na co všechno se v životě můžete pojistit a co vám tak v případě potřeby ulehčí vaše spaní.

Pojištění domácnosti se vždy hodí

Možná si říkáte, že v domě nemáte nic, co by stálo za to pojistit, není tomu tak? Ovšem pokud se zamyslíte nad tím, kolik by vás stálo celý byt po vyhoření vybavit znovu, asi by vás finální částka dosti překvapila. Pokud si tedy sjednáte pojištění domácnosti, získáte v něm i pojištění věcí v podnájmu či k vaší práci, dále také pojištění jízdních kol i odpovědnosti a v neposlední řadě máte v pojistce zahrnuty i práce instalatéra, plynaře či elektrikáře. Předpokladem pro zdárné pojištění domácnosti je vhodné zabezpečení vchodových dveří a to minimálně druhou třídou bezpečnostních zámků. Některé věci v domácnosti je také třeba dále připojistit. Na stejném principu pracuje i pojištění nemovitosti, které rovněž stojí za vaši pozornost.

S pojistkami na blbost se roztrhl pytel

Pojištění odpovědnosti čili takzvaná pojistka na blbost je v současné době velmi oblíbeným produktem. Za svou hloupost totiž nebudete platit vy, nýbrž pojišťovna. Pokud tedy něco rozbijete v supermarketu či způsobíte nehodu jízdním kolem, získáte od pojišťovny náhradu. Za opravdu málo peněz tak získáte kvalitní pojištění, které se vztahuje kromě jiného i na pokousání zvířetem či na finanční škody, které způsobíte. V tomto ohledu je třeba popřemýšlet i nad pojištěním právní ochrany, jelikož nikdy nevíte, kdy budete potřebovat využít služeb kvalitního právníka, který se nechá dobře zaplatit.

Pojistěte si své zdraví i život

Možná někomu přijde morbidní myslet na pojištění v případě svého úmrtí, ovšem je to velmi rozumné řešení zejména tehdy, záleží-li vám na tom, co bude s vaší rodinou po vašem skonu. Bohužel je třeba na tyto případy myslet, jelikož je život opravdu nevyzpytatelný. Kromě jiného jsou životní pojistky i daňově uznatelné. Myslet byste měli i na úrazové pojištění, které vás finančně zajistí při úrazu či rekonvalescenci po úrazu, která může být mnohdy opravdu dlouhá. Vhodným produktem je rovněž i penzijní spoření, na které můžete získávat příspěvek i od svého zaměstnavatele a rovněž si tento příspěvek můžete za určitých okolností odečíst z daní.

Na cestovní pojištění se nevplatí zapomínat

Tehdy, chystáte-li se na dovolenou, je dobré myslet zejména na cestovní pojištění a to zejména z toho důvodu, že zdravotní výlohy by vám v zahraničí v případě nutnosti mohli vyjít velmi draho. Úrazy na lyžích či při turistických výšlapech jsou takřka na denním pořádku. Proto si vždy před svou cestou za hranice naší země nezapomeňte do kufru přibalit i cestovní pojištění, které vám v případě úrazu ušetří několik tisíc korun.

Přemýšlejte o havarijním pojištění a jeho výhodách

Povinné ručení je pro každého majitele motorového vozidla nutností, havarijní již nikoliv. Mnoho řidičů si ale neuvědomuje, že v případě dopravní nehody či jiné nemilé události na vozovce, ne na všechno bude povinné ručení stačit. Pokud si totiž sjednáte havarijní pojištění, budete chráněni před nepředvídatelnými řidičskými karamboly, se kterými se na silnici můžete setkat. V případě, kdy vám navíc ujede kupříkladu viník nehody z místa činu, poškozené auto bude opět zaplaceno z vašeho havarijního pojištění, tudíž se vám ho rozhodně vyplatí zřídit.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace