< Zpět na výpis | 15. března 2019

Nemůžete dlouhodobě sehnat práci? Vyhněte se jistým chybám!

Patříte mezi dlouhodobě nezaměstnané a nevíte, čím to jen může být, že o vás v žádném zaměstnání nestojí?

Chyba nemusí být jednoznačně na straně daných firem, nýbrž byste měli začít hledat důvody, proč nemůžete sehnat zaměstnání především u vás samotných. Chybovat totiž můžete nejen ve špatně strukturovaném životopise, nýbrž i v tom, že máte příliš vysoké nároky na pracovní pozici či že se bojíte poprosit o pomoc příbuzné a známé.

Firma vám nabídla pracovní pozici, o kterou nestojíte. Co s tím?

V případě, kdy vás trápí finanční situace, jistě racionálně přijmete i pracovní zařazení, které není úplně dle vašeho gusta. Vezmete to z té lepší stránky a sice, díky tomuto místu nejspíše získáte nové zkušenosti a za čas můžete například nastoupit někam úplně jinam. Pokud ovšem nemáte o peníze nouzi, zkuste si na lepší pracovní pozici počkat, ušetříte starosti nejen sobě, ale i svému novému zaměstnavateli.

Máte příliš vysoké nároky

Jedním z důvodů, proč nemůžete již delší dobu sehnat práci, může být například fakt, že jsou vaše nároky na pracovní pozici až příliš vysoké. Někdy bohužel neumíme být kritičtí a soudní sami k sobě, což vede k tomu, že sedíme doma bez práce a lomíme ruce nad tím, proč nikdo nestojí o naše „super schopnosti“. Ne vždy je vhodné trvat na svých požadavcích při nástupu do nové firmy, jelikož ne vždy budou podmínky takové, jaké bychom si asi představovali, zkuste proto ze svých nároků alespoň trochu slevit.

Nevyužíváte dostupných zdrojů nabídek

Jste v evidenci Úřadu práce a čekáte, že vám nová pracovní nabídka spadne takzvaně sama do klína? V tom případě jste na omylu. Nespoléhejte se na to, že za vás nalezne práci někdo jiný. Musíte se o nabídky zajímat především vy sami. Zdrojů, ze kterých můžete čerpat je dnes nepřeberné množství. Noviny, inzerce a především internet a mocné sociální sítě. Nespoléhejte se na to, že za vámi práce přijde sama.

Stydíte se za to, že nemáte práci a bojíte se poprosit o pomoc

Jedním z velmi častých faktorů je ten, že se jednoduše před svým okolím stydíte za to, že nemáte zaměstnání. Zavřete se proto doma a budete čekat na to, až nějaký personalista zaklepe na vaše dveře a řekne vám, že vás potřebuje ve své firmě. Říci si o pomoc těm, kteří vás znají nejlépe, tedy vaši kamarádi a známí, je tím nejjednodušším, co můžete udělat. Právě oni znají nejlépe vaše silné a také slabé stránky. Mají různé kontakty nebo například vědí, že je u nich v práci volné místo, které by se vám mohlo hodit a podobně. Nebojte se tak právě tyto přátele požádat o pomoc s hledáním. Stydět se za svou situaci rozhodně nemusíte, ocitnout se v ní totiž může kdokoliv z nás.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace