< Zpět na výpis | 4. února 2019

Nová práce, která není podle vašich představ? Nezoufejte!

Konečně jste se rozhodli změnit svou práci a už se nemůžete dočkat, až nastoupíte do své nové, vysněné práce, o které si malujete jen ty nejlepší možné představy?

V tom případě vás může zaskočit hned několik věcí, se kterými je třeba před samotným nástupem do nového zaměstnání bez výhrad počítat. Ne vždy a to zejména na začátku, nemusí být vše tak růžové, jak se zpočátku zdálo.

Začátky nebývají lehké nikde

Je jasné, že v případě, kdy vaše vymodlené pracovní místo nebude po prvním pracovním dni odpovídat vašim představám, budete propadat panice z toho, že si za několik měsíců budete muset hledat nové zaměstnání, ovšem je dobré si připustit fakt, že začátky nebývají lehké vůbec nikde. Zpočátku totiž nemáte absolutně nic společného se svými kolegy, tedy kromě kanceláře, jste vetřelcem, který nahradil kupříkladu někoho, s kým kolektiv vycházel, velmi dobře či na svém místě byl pěknou řádku let. Adaptace vám tak vůbec zpočátku nemusí jít tak skvěle, jak jste doufali. Základem je ovšem nevěšet hlavu a zkusit se do pracovního procesu, co možná nejdříve dostat.

Nebojte se říci o pomoc

Pokud vám váš nadřízený nedá k ruce někoho, kdo by vás zaškolil, požádejte o tuto pomoc někoho ze svých nových kolegů. Rozhodně si ale nestěžujte na to, že to měl udělat váš šéf, jelikož na sebe zbytečně upoutáte negativní pozornost a vaši kolegové vás budou mít spíše za věčného stěžovatele než za schopného kolegu, se kterým by se chtěli blíže seznámit. Aktivně se tak ptejte na všechno, co vás jen zajímá. Pokud vám něco není jasné či jste měli o pracovní pozici jiné představy, je dobré si o tomto tématu promluvit místo s kolegy, se svým nadřízeným.

Nepomlouvejte!

Pokud se domníváte, že se svými kolegy budete za dobře, jen tehdy, začnete-li pomlouvat někoho, koho pomlouvají ostatní, jste na omylu. To samé platí i v případě, kdy začnete pomlouvat rovnou svého nadřízeného. Nejenže si můžete zadělat na výpověď, nýbrž v očích svých nových kolegů budete vypadat velmi hloupě a utužit s nimi dobré vztahy se vám v tomto případě nejspíše nikdy nepodaří.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace