< Zpět na výpis | 12. února 2019

Poznáte, že ztrácíte hodnoty u nadřízeného?

Všichni jsme lidé se svými pocity a náladovostí. Máme své postoje a názory. Často se za různými náladami skrývají různé potíže i strachy které nejdou vidět.

Některými poznatky lze však snadno odhalit jak si u nadřízeného stojíte. Co je ještě nálada či rozpaky a co je osobní averze. Někdy to není snadné odhalit. Snadné není ani kolikrát čemu to přisoudit. Přečtěte si následující řádky a dozvíte se více. Ne vše přisoudit lidské povaze či období člověka v nynější době.

Ztráta chuti osobního setkání a navázání očního kontaktu a nechuť konverzovat

První věcí je snažit se pobývat co nejméně s dotyčnou osobou. Fyzickému setkání se snaží vyhnout. Je to z důvodu že s Vámi nechce být v kontaktu. Pokud mu před časem nevadilo se osobně několikrát setkat a nyní ano buďte na pozoru. Je to první známka zpřetrhání vazby k Vaší osobě. Další známkou bývá nemožnost udržení očního kontaktu. Když už musí s Vámi vést rozhovor hledí na jiné místo než na Vás.

Nevděčnost jako věčné téma. Přestává Vás vnímat v kolektivu

Můžete se snažit sebevíce chtít se zavděčit či dělat práci co nejvíce zodpovědně jen efekt to bude postrádat. Žádných uznání za výsledky typu pochvaly či uznání se nedočkáte. Vaše nápady či osoba se stává čím dál častěji přehlíženy. Jako byste se v podniku téměř nevyskytovali.  Přitom tato reakce začne pozvolna. Nikdy ne v tak velkém měřítku. Jen čím dál častěji vyvstává na povrch jedna otázka. Co pro nadřízeného znamenáte jako jedinec. Kladně neohodnotí ani Vaši práci v kolektivu.

Věnuje pozornost Vašemu pochybení ne úspěchu

Každý se může občas zmýlit. Chyby se dají prominout či odčinit. Jen Vaše osoba je za každou pokárána i před kolektivem. Snaží se najít Vaše pochybnosti a vytrestat Vás jimi i přímo před kolektivem. Každý návrh na změnu bere jako Vaše stěžování si.

Nejlepší rada je nenechat věci tak vygradovat a chtít se domluvit. Občas pomůže si promluvit a zjistit co je kamenem úrazu nadřízeného chování. Nikdo nedělat jen tak nic zbůhdarma. Za vším musí něco vězet. Problém se odhalí a s ním přijde návrh na řešení. Komunikace je to nejcennější. Vždy chtějte vědět na čem si u nadřízeného stojíte. Proto jednejte na rovinu.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace