< Zpět na výpis | 31. března 2019

Práce v Německu. Jaké benefity a platové podmínky lze očekávat?

Jste dlouhodobě nespokojení se svým stávajícím zaměstnáním či máte pocit, že je ten nejvyšší čas na změnu, která by opravdu stála za to?

Ať již jsou vaše vize ohledně změny zaměstnání jakékoliv, jedno je jisté, chcete si jistě finančně polepšit v oboru, který vám není cizí, není tomu tak? Pokud ano, jistě vám prolétla hlavou myšlenka, že byste štěstí ve své profesi šli hledat do Německa, které je takříkajíc za humny. Pokud ano, bylo by dobré předtím, než se k našim západním sousedům vydáte vědět, jaké benefity a také platební podmínky na vás v této ekonomicky velmi silné zemi čekají.

Výhody práce v Německu

Práce v Německu má celou řadu nesporných výhod, které často tuzemské pracovníky velmi lákají. První výhodou je, že je Německo velmi blízko našich hranic a málokomu by vadilo i turnusové dojíždění za prací. Pokud tedy nemáte v plánu se do Německa stěhovat natrvalo, je tento způsob dojíždění možný a ani zdaleka tolik neobtěžuje. Další výhodou je, že nemusíte dokonce ani umět mluvit německy. Ve většině případů totiž potencionálního zaměstnavatele vaše jazykové dovednosti takřka vůbec nezajímají. Poslední nespornou výhodou, která práce v Německu přináší je adekvátní mzdové ohodnocení, které do této země láká rok, co rok stále více zaměstnanců.

Co je třeba před započetím práce v Německu zařídit?

Pokud chcete začít pracovat v Německu, nebudete potřebovat žádné zvláštní dokumenty. Členství České republiky v Evropské unii umožňuje zájemcům o práci z České republiky do Německa vycestovat za prací pouze s občanským průkazem. V tomto případě tak není třeba zařizovat si pracovní povolení. Jedinou nezbytností, kterou je třeba po příjezdu do Německa vyřídit, je nahlášení německého bydliště na místním obecním úřadě a to nejdříve do 14 dnů od samotného příjezdu na místo. V Německu následně začnete pracovat na německou smlouvu, ze které pro vás poplynou stejné povinnosti, jako každému zaměstnanci z Německa. V tomto případě se samozřejmě jedná o povinné sociální a zdravotní pojištění. Tyto výhody plynou i rodinným příslušníkům zaměstnance. 

Jaká je mzda a benefity, které na vás v Německu čekají?

Tím, co většinu tuzemských pracovníků láká právě do Německa, jsou finance. Velmi silná ekonomika této země se pyšní velmi příjemnými platovými podmínkami, které si v Německu zaměstnanci nemohou vynachválit. O několikanásobně vyšší mzdě než v České republice, tak nelze pochybovat. Minimální mzdu kromě jiného pravidelně navyšují. V současné době byste se mohli těšit na minimální mzdu ve výši téměř 10 Eur za hodinu, což v přepočtu vychází na 250 Kč. Plný pracovní úvazek čítající 40 hodin týdně tak může vašemu rodinnému rozpočtu vydělat příjemných 40.000 Kč a více. Jedná se tak o třikrát vyšší mzdu, než kterou lze získat v ČR při stejném pracovním úvazku. Průměrná mzda v Německu činí zhruba 3450 Euro. Co se týče benefitů, tak ani v tomto případě Německo na svých zaměstnancích nešetří. Nabízí jim totiž kratší pracovní týden, vánoční prémie, letní prémie, 4 týdny dovolené a velmi výhodné slevy na firemní produkty. Mnohdy je zaměstnancům, kteří za prací dojíždějí nabízeno i plně hrazené ubytování.

Znalost němčiny není nutná

Znalost němčiny při žádosti o práci v Německu opravdu není nutná. Alespoň ne v jistých oborech. Je ovšem dobré si před samotnou cestou němčinu alespoň částečně oživit či se porozhlédnout po kurzu němčiny, který by se opíral o základy tohoto jazyka. Vždy dá zaměstnavatel raději přednost někomu, kdo se alespoň částečně domluví než naprostému laikovi. V případě, kdy ovládáte alespoň angličtinu, si ovšem s němčinou téměř vůbec nemusíte lámat hlavu. Vzdávat se ale možnosti pracovat v Německu pouze díky vaší neznalosti jazyka, není namístě.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace