< Zpět na výpis | 11. května 2019

Příspěvek na dojíždění do zaměstnání

Věděli jste, že vám Úřad práce může poskytnout příspěvek na dojíždění do zaměstnání až do výše 3.500 Kč měsíčně?

Pokud nikoliv, je ten nejvyšší čas to napravit. Příspěvek na podporu regionální mobility, jak se také příspěvku říká oficiálně, má za úkol motivovat ty, kteří do svého zaměstnání musí dojíždět a každý den tím pádem absolvovat cestu do práce, která je nejen časově, ale také finančně velmi náročná.

Od čeho se odvíjí výše příspěvku na dojíždění?

Výše příspěvku na dojíždění do zaměstnání se samozřejmě odvíjí zejména od dojezdové vzdálenosti do vašeho zaměstnání. Maximálně vám Úřad práce může vyplatit až 3.500 Kč za měsíc.

  • Dojezdová vzdálenost do 10 km představuje výši měsíčního příspěvku 1.000 Kč.
  • Dojezdová vzdálenost od 10 do 25 km představuje výši měsíčního příspěvku 1.500 Kč
  • Dojezdová vzdálenost od 25 do 50 km představuje výši měsíčního příspěvku 2.500 Kč
  • Dojezdová vzdálenost nad 50 km představuje výši měsíčního příspěvku 3.500 Kč

K jakým účelům můžete příspěvek využít?

Málokdo ví, že příspěvek na dojíždění není nutné využít výhradně na typické cestovní náklady, mezi které patří jízdenka na vlak či na autobus či pohonné hmoty do automobilu, nýbrž lze tento příspěvek využít i k zajištění hlídání dětí, o které není postaráno z toho důvodu, že vám trvá cesta z práce a do práce příliš dlouhou. Stejně tak můžete tento příspěvek využít i k zaplacení ubytování v místě vašeho zaměstnání.

Kde lze o příspěvek požádat?

Na místně příslušném úřadu práce podáte vyplněnou Žádost o příspěvek na podporu regionální mobility neboli jinými slovy příspěvek na dojížďku, který podáte společně se svou pracovní smlouvou, kterou podáte ještě před samotným nástupem do zaměstnání. Žádost se tak logicky podává ještě v době, kdy je žadatel ještě v evidenci na Úřadu práce. Písemnou dohodou v případě schválení příspěvku posléze uzavřete s příslušným Úřadem práce.

Co je třeba k příspěvku na dojíždění doložit?

  • Pracovní smlouvu uzavřenou nejméně na šest měsíců případně na dobu neurčitou. Nesmí jít v žádném případě o zaměstnavatele, u kterého daný žadatel během posledních 2 let pracoval.
  • Potvrzení o tom, že nové zaměstnání se nachází jinde než v místě trvalého bydliště. ,

Příspěvek lze čerpat ve všech krajích ČR.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace