< Zpět na výpis | 5. listopadu 2019

Proč byste měli chtít pracovat ve státní správě?

Je spousta nesporných důvodů k tomu, proč byste měli právě vy chtít pracovat ve státní správě.

Státní sektor totiž zaměstnancům může nabídnout velmi významné pracovní nabídky s lukrativním finančním ohodnocením. Každý, komu se povede získat zaměstnání ve státní správě, se může těšit na tato privilegia.

Stabilní zaměstnání

Velký rozdíl v zaměstnání pro státní správu a soukromý sektor je spatřován v tom, že od soukromého sektoru, tedy podniku, do kterého nastoupíte do zaměstnání, můžete očekávat kdykoliv velmi rychlý a náhlý krach. Firma nebude vydělávat, bude se potýkat s finančními potížemi, nebude mít dostatek volných pracovních míst, bude rušit své pobočky a tak dále. Veškeré tyto případy poté budou nevyhnutelně směřovat k úpadku. Ve státní správě se ovšem těchto problémů obávat nemusíte. Organice, pro kterou budete pracovat sice může změnit například úkoly, kterými vás pověří či své priority, ovšem vždy bude nucena k tomu, aby zajišťovala stabilní chod celého státu a k tomu potřebuje právě vás, kvalitní pracovní sílu. Díky stabilnímu zaměstnání se následně můžete v životě rozhodovat daleko jednodušeji.

Finanční podmínky bez příkras

Plat, který pobírá státní zaměstnanec je čistě v rukách samotného zákona. Tudíž budete po nástupu do zaměstnání zařazeni do své platové třídy, a to na základě druhu a také náročnosti vaší práce či dále podle počtu praxe nabité právě ve státní správě a podobně. Po zapracování mají navíc zaměstnanci nárok na takzvaný příplatek dle svých schopností, aktivity a také výkonu. Celkový plat zaměstnance se tak značně navýší. Častou bývají součástí těchto odměn rovněž i motivační odměny a podobně.

Flexibilní pracovní místo

Velmi lákavým benefitem, který práce ve státní správě obnáší je rovněž i pracovní doba, která může být velmi flexibilní a vy si tak sami můžete určit začátek i konec svého pracovního dne. Na paměti ovšem mějte, že v práci budete muset být minimálně přítomny vždy zhruba od 9.00 hodin do 14.00 hodin.

Čeká vás více dnů volna

Zaměstnanci ve státní správě mají kromě jiného také nárok na pět týdnů plně placené dovolené, dále na pět dnů indispozičního volna, které je známé zejména pod výrazem sick days a také jeden den, který má zaměstnanec vyčleněn na osobní záležitosti. Dále je možné čerpat rovněž i šest dnů ke studijním účelům zaměstnance.

Získáte potřebnou praxi v oboru

Získání potřebné praxe v oboru je významné zejména pro čerstvé absolventy středních či vysokých škol, kteří potřebují získat potřebné zkušenosti v oboru. Po odchodu z akademické půdy je tak nástup do státní správy velmi lákavým zdrojem nejen kvalitního a stabilního příjmu, nýbrž i praxe.

Profesní růst

Zaměstnanců ve státní správě si státní sektor velmi váží, a proto je možné při práci ve státní správě rovněž i studovat či si doplňovat jazykové schopnosti právě jazykovými kurzy, které jednotlivé odbory státní správy kvitují.

Budete sloužit státu, což má smysl!

Zaměstnanci ve státním sektoru netvoří zisk soukromníků, nýbrž státu, ten díky nim tak může dokonale fungovat a růst. Díky velmi zajímavým projektům navíc můžete být součástí rozvoje vašeho kraje, infrastruktury, dětských hřišť, zájmových skupin či zajistit lepší stáří seniorů. Tato služba státu tak má obrovský smysl nejen pro nás, nýbrž i pro další generace.

Pracovní prostředí, které vás bude bavit

K tomu, aby mohli zaměstnanci ve státní správě pracovat kvalitně a pečlivě, se potřebují rovněž i dobře cítit. Z tohoto důvodu je kvalitní pracovní prostřední s dobrou dopravní dostupností, snem každého zaměstnance. Díky tomu tak budete pracovat v moderním prostředí, flexibilním kolektivu a budete se spolupodílet na něčem, co má smysl.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace