< Zpět na výpis | 19. října 2019

Řemeslníků ubývá! Mladí lidé se v hojné míře hrnou do studií.

Nelze si nevšimnou toho, že za práci řemeslníků v současné době zaplatíme mnohem více peněz, než tomu bylo například před pěti lety.

Za dva roky stoupla hodinová mzda řemeslníka téměř o 25%. Zájem o řemeslníky tak neuvěřitelně stoupá, že na mnohé práce čekají lidé i rok a půl, než se vhodný řemeslník uvolní. Zájem je především o truhláře, elektrikáře, zedníky a také instalatéry. Ovšem těch každým rokem stále ubývá. Starší řemeslníci odcházejí do důchodu a ti mladší raději sáhnou po inženýrském titulu, než aby se oblékli do montérek. Co s tím?

Rekonstrukce bytu u kuchyně na míru vás vyjde draho!

Chcete zrekonstruovat svůj byt anebo si pořídit kuchyni na míru? V tom případě se připravte na to, že za tuto práci budete muset rozhodně sáhnout hlouběji do své kapsy a zaplatit o poznání více peněz než tomu bylo dříve. Ceny za služby řemeslníků totiž raketově stoupají nahoru. Lidem již navíc nezáleží pouze na ceně služby nýbrž i kvalitě odvedené práce, za kterou jsou ochotni si i tučně zaplatit.

500 Kč za hodinu práce není dnes žádné sci-fi

Ano, dokonce až 500Kč na hodinu si vezme kvalitní řemeslník za svou práci. Zejména truhláři jsou za tuto sazbu ochotni pracovat. Díky tomu, že navíc v minulých letech klesala úroková míru u hypoték strmě dolů, začalo se po práci truhlářů a dalších profesí stále více poptávat a tak se není čemu divit, že tyto ceny jsou dnes již standardní hodinovou odměnou. Za jednu zakázku si tak řemeslníci vydělají i 5.000 Kč, což je téměř o polovinu více, než v minulých letech.

Výchova v rodinách hraje hlavní roli

Téměř všichni rodiče touží po tom, aby se jejich dítě dostalo na vysokou školu a vystudovalo při nejlepším obor svých snů. Velmi často si ovšem neuvědomují to, že pokud mají doma šikovné dítko, které by bavilo řemeslo, není od věci mu v jeho volbě bránit, ba naopak. Montérky pro něj nemusejí znamenat sprosté slovo, není tomu tak? V současné době na trhu práce chybí přes 200 tisíc šikovných řemeslníků, kteří si po kupříkladu 7 letech v oboru vydělají stejné peníze jako úředník s maturitou, který má 15 let praxe v oboru.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace