< Zpět na výpis | 19. března 2019

Spoříte si na důchod? Pokud nikoliv, měli byste začít!

Díky stále se zlepšujícímu medicínskému pokroku, je z demografického hlediska více než jasné, že minimálně deset let si v penzi rozhodně pobude téměř každý z nás.

Tento statistický údaj je však platný za předpokladu, že stát nebude každým rokem zvedat věkovou hranici pro odchod do důchodu, což je rovněž možné. Tudíž bychom jakožto penzisté, měli mít naspořenou jistou sumu peněz, jelikož a protože se o nás jakožto o seniory stát je velmi těžko postará. Pokud si tedy odkládáte každý měsíc minimálně 1.000 Kč na své penzijní spoření či každý měsíc spoříte alespoň 10% z vaší celkové výplaty, v důchodu se nejspíše budete mít alespoň čas, věnovat se svým koníčkům a nepídit se po volných brigádách ve vašem okolí, pokud si ovšem nyní, v produktivním věku nejste schopni odkládat každý měsíc na stranu alespoň pár tisícovek, může se vám stát, že se v důchodu potkáte s bídou a nouzí.

Stáří vás vždy dožene

Možná si nyní, jakožto skeptici říkáte, že na co byste si měli spořit na důchod, když nyní poctivě vykonáváte své zaměstnání, platíte daně, a kdo ví, co ještě, ovšem opak je pravdou. Pokud si nyní nebudete šetřit na důchod, respektive na něj nebudete vůbec myslet, ve stáří vám zbudou jen oči pro pláč, jelikož se nejspíše ocitnete téměř na hranici chudoby. Umíte si v tuto chvíli například představit, že ve stáří budete disponovat až o 70% nižší částkou, než kterou disponujete nyní? Stát se o vás postará pouze částečně a zbytek pomoci zůstane například na bedrech vašich dětí či vnoučat anebo na vás samotných. Pokud si nespoříte na důchod, můžete se ve stáří setkat s o poznání nižší životní úrovní, než na kterou jste zvyklí a na tu se zvyká jen velmi těžce. Díky tomu, že každým rokem stoupá počet seniorů, nastane dříve či později situace, že stát nebude mít dostatečné finanční prostředky na to, aby každý důchodce dostal takový důchod, jaký by si zasloužil. Pokud si tedy nyní stáří nepřipouštíme a domníváme se, že je ještě velmi daleko a že nemůžeme tušit, co přinese zítřek, je třeba být na tento horší zítřek připraven již nyní, než naopak.

Penzijní spoření je nejlevnějším spořením na důchod

Zaznamenali jste, že v poslední době stoupá u zaměstnavatelů jeden benefit, kterým je příspěvek na penzijní spoření? Je tomu opravdu tak. Firmy totiž moc dobře vědí, že ti, co chtějí, být v důchodu alespoň částečně zajištěni ocení, když jim zaměstnavatel k jejich penzijnímu spoření alespoň nějakou tu korunu přihodí. Velmi často jsou tito zaměstnanci dokonce i ochotni, založit si právě penzijní spoření z toho důvodu, že jim bude jejich nový zaměstnavatel každý měsíc přispívat třeba pouhou pětisetkorunou. Penzijní spoření je totiž v současné době velmi oblíbeným spořícím produktem, který patří k tomu nejlevnějšímu na trhu. A ač se většina lidí obává toho, že by je někdo o jejich těžce naspořené peníze mohl kdykoliv připravit, není tato obava na místě. Spořit si na stáří totiž můžete i s takzvanou zárukou, která vám zajistí, že na konci spoření budete mít ve svém spořícím fondu takovou částku, kterou jste do ní vložili. Kromě jiného je dobré si rovněž i říci, že ke svým naspořeným penězům přibudou ještě peníze, které vám uštědří stát a také peníze, které vám na spoření zaslal zaměstnavatel. Nejvyšší státní podporu, tedy 230 Kč navíc momentálně čerpáte již tehdy, vložíte-li si na své penzijní spoření minimálně 1.000 Kč.

Pokud tedy nechcete ve stáří bědovat nad tím, proč jste v mládí nezačali spořit, založte si nějaký druh spoření, ještě dnes. Energie za vás totiž nikdo nezaplatí a je naprosto jedno, zda budete mít svůj dům, u kterého budete mít již splacenou hypotéku a nebudete tak muset řešit nájemné. Stáří je tu od toho, aby se užívalo plnými doušky, nikoliv od toho, abychom dřeli až do našich posledních dnů.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace