< Zpět na výpis | 22. ledna 2019

Státní půjčka pro mladé

Státní fond rozvoje bydlení se rozhodl od 15. srpna 2018 pro poskytování takzvaných státních půjček pro mladé a to do 36 let.

Tato státní půjčka si v momentě, kdy se změnila pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů, získala velký úspěch u všech těch, kteří zatoužili po vlastním bydlení. A ač se může zdát, že tato půjčka vyřešila problémy tisíců mladých rodin, které sní o vlastním bydlení, není tomu tak. Omezení, které půjčka má, totiž mohou být zásadní.

Sazba 1% je velmi lákavá

Úroková sazba, která činí 1% a má možnost fixace úctyhodných pět let, je pro mnoho zájemců velmi lákavá. Fond navíc poskytuje na koupi bytu 1,2 milionu korun a na koupi či dokonce stavbu rodinného domu až 2 miliony korun. Mnoho lidí tak této možnosti využilo pro dostavbu již svého rozestavěného rodinného domu či na jeho modernizaci. Jen stěží by si lidé z větších měst mohli za zmíněné půjčené peníze ze státního fondu postavit novou stavbu či dokonce koupit byt.

Omezení, se kterými je třeba počítat

Státní půjčka má kromě zmíněného velmi strohého rozpočtu i další omezení, která nehrají mladým párům chystající se bydlet ve svém, do karet. Půjčka je totiž na výstavbu rodinného domu poskytnuta pouze těm, kteří disponují podlahovou plochou domu do maximální výše 140 m². Při koupi rodinného bytu je tato výměra stanovena na 75m². Pokud se bude jednat o koupi rodinného domu je výměra opět stanovena na zmíněných 140 m².

Mantinely, které osloví spíše sociálně slabší zájemce

Tyto mantinely, které jsou stanoveny a o kterých se příliš nemluví, osloví zejména ty domácnosti, které pocházejí se sociálně slabších poměrů. Jelikož málokterý pár by se rozhodl pro bydlení, které bude muset disponovat určitými metry, přes které takzvaně nejede vlak. Půjčka rovněž osloví i zájemce z menších obcí, ve kterých je bydlení daleko levnější než například ve větších městech.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace