< Zpět na výpis | 10. dubna 2019

Studenti mají stále větší zájem o brigády místo stáží

Studenti ekonomických, humanitních či IT oborů se velmi často upínají na hledání brigády nejen v období letních prázdnin, ale i v průběhu celého školního roku.

Někteří jsou dokonce tak pracovití, že jdou ze školní přednášky rovnou na brigádu. Co je na brigádách láká, když opomene možnost výdělku? A z jakého důvodu dávají přednost brigádám, o které se zvýšil za poslední roky zájem a u kterých momentálně poptávka překonává nabídku, oproti stážím?

Od recepce až po vedoucí oddělení

Mnoho studentů si hledá takové brigády, které jim něco dají. To znamená, že pokud studují například ekonomickou školu, budou se pídit po administrativních pozicích a vhodném uplatnění například na recepcích či obchodních odděleních. Velmi často zaměstnavatelé dávají brigádníkům šanci se zapracovat a nabízejí jim vhodné pracovní posty po dokončení jejich zvoleného studia. Student totiž nabere nepřeberné množství zkušeností během svého působení v daném zaměstnání a možnost takzvaně se zapracovat, se pro něj jeví jako velmi lákavá. Student tak například začne brigádu na recepci v hotelu a po ukončení studií se z něj stane kupříkladu vedoucí hotelu či určitého oddělení. Tímto způsobem si tak daný zaměstnavatel doslova a do písmene vychová svého nového zaměstnance.

Stáže u nás nemají dostatečnou podporu

O stáže v České republice jeví zájem spíše zahraniční studenti, kteří chtějí okusit život v České kotlině. Naši studenti si raději namísto stáže, které u nás nejsou ze stran škol dostatečně dobře podporované, zvolí brigádu, která jim kromě velmi žádané praxe poskytne i finanční odměnu. Ovšem i některé stáže mohou být finančně ohodnocené a kromě jiného se díky nim dá mnohem lépe osvojit například cizí jazyk, jelikož stáže většinou probíhají třeba i v různých zahraničních pobočkách firem a podobně. Přínos stážování je tak více než citelný. 


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace