< Zpět na výpis | 4. února 2019

Teambuilding pomůže stmelit váš pracovní kolektiv

Pod pojmem teambuilding se skrývá hlubší význam stmelování pracovního kolektivu, ke kterému se přiklání stále větší množství firem a to zejména těch větších.

Teambuilding je doslova a do písmene akce, která má za úkol stmelit pracovní skupinu lidí a motivovat je ke vzájemné spolupráci. Zejména z důvodu týmové práce je důležité, aby se teambuildingu zúčastnil každý zaměstnanec, jelikož by posléze duch celé akce postrádal smysl. Naštěstí je tento typ stmelování kolektivu velmi oblíbený u samotných zaměstnanců, kteří si alespoň na několik dní odpočinou od pracovních povinností.

Vzdělávání se zážitkem

Ve valné většině případů se teambuildingové akce odehrávají v přírodě, kde je dobře každému z nás. Na daném místě je celá pracovní skupina ubytována a jejím úkolem je každý den formou hry, překonávat překážky se svým pracovním týmem. Toto vzdělávání se zážitkem má tak za úkol nejen odpoutat pracovníky od každodenních povinností v zaměstnání, ale také jim formou hry, vytvořit prostor pro vzdělávání a motivaci k dalším pracovním výkonům. Samotní zaměstnanci si posléze z takovéhoto příjemného pobytu odnášejí nejen spoustu nových zážitků nýbrž i utužené pracovní vztahy se svými kolegy.

Na konci akce je prostor pro diskuzi

Teambuilding není o vymýšlení akcí pro zaměstnance z nějakých momentálních myšlenek a nápadů, nýbrž se jedná o propracovaný systém, jehož začátek i závěr je předem daný. Organizátoři těchto akcí většinou vycházejí z osvědčených her, které svým pracovníkům servírují každý den jejich pobytu. Na konci každého dne pak přichází prostor na diskuzi o tom, co se v ten daný den povedlo a co je třeba zdokonalit. Veškeré vzniklé situace se posléze převádějí do pracovního prostředí. Velmi oblíbené jsou koncipované venkovní akce, které jsou určeny pracovním týmům o 8 až 25 osobách. Tyto akce se odehrávají na velmi příjemných místech v přírodě a trvají ve většině případů dva až tři dny.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace