< Zpět na výpis | 27. prosince 2018

Třináctý plat jako velmi žádaný benefit

Takzvaný třináctý plat bohužel stále v současné době není doménou všech firem, ač by se mohlo na první pohled zdát, že ano.

Existuje totiž stále velké množství společností, kde svým zaměstnancům tento velmi lukrativní benefit zaměstnavatelé stále nedopřávají a o jeho zavedení ani neuvažují. Jak ale třináctý plat vůbec funguje a v jakých oborech se s ním můžete nejčastěji setkat?

Třináctý plat potěší rodiny na Vánoce

Na konci roku zaměstnavatelé, kterým je nabízen třináctý plat, získají od svých zaměstnavatelů zhruba 15 až 35 tisíc korun navíc. Tato částka na konci roku potěší jistě každou rodinu, která tak bude moci pořídit dárky pro celou rodinu dle svého gusta. Ovšem na tuto lákavou odměnu se může těšit pouze zhruba šest z deseti zaměstnanců v soukromé sféře. A ač tyto takzvané vánoční odměny vyplácí mnohdy nejen velké firmy, které mají více jak 250 zaměstnanců, nýbrž i ty menší, kde mají zaměstnanců zhruba více jak deset, je stále značná spousta těch, kteří tuto velmi slušnou odměnu svým zaměstnancům nedopřejí a tak si na Vánoce polepší zhruba tak 70 % všech zaměstnaných.

Stavebnictví a zpracovatelský průmysl, je sázkou na jistotu

Ti, kteří pracují ve stavebnictví či zpracovatelském průmyslu zpravidla třináctý plat od svých zaměstnavatelů mají. Tyto obory jsou tak těmi, na které byste se při hledání zaměstnání nabízející tento benefit měli zaměřit. Naopak v zemědělství se zpravidla třináctého platu spíše nedočkáte. Mnozí zaměstnavatelé si přitom neuvědomují, že když tento velmi lukrativní benefit budou nabízet svým zaměstnancům, budou pro ně odvádět mnohem lépe svou práci a firma tak bude prosperovat více než bez takovýchto motivovaných zaměstnanců. Mnozí zaměstnanci se tak v oborech, kde o třináctý plat jen tak nezavadí, příliš dlouhou nezdržují a raději se poohlížejí po zaměstnání, které jim tento benefit nabídne. Nelze se tak divit, že spousta pracovních míst je, ač je situace na pracovním trhu přívětivá, stále neobsazena zaměstnanci.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace