< Zpět na výpis | 10. října 2019

Víte co jsou neformální pátky?

Razí se ve vaší firmě neformální pátky? V tom případě byste měli vědět, co si v tento den na sebe obléci.

Termín neformální pátek pro některé z nás jistě není cizí. Toto slovní spojení sice spíše slýcháme z amerických filmů, ovšem i některé firmy v ČR si pojem neformální pátek oblíbily a tak pokud třeba právě vy nastupujete do nového zaměstnání, kde se s pojmem neformální pátek setkáte, měli byste vědět, co si v tento den na sebe skutečně můžete obléci a co rozhodně nikoliv.

Pojem neformální berte s nadhledem

Sice je v názvu posledního dne v pracovním týdnu přízvisko neformální, ovšem nelze ho brát až tak doslovně. Naklusat do kanceláře v teplácích či vytahaném domácím oděvu rozhodně nemůžete. Je tudíž potřeba, abyste dodrželi alespoň několik základních pravidel a to zejména z toho důvodu, abyste v tento neformální pracovní den se svým outfitem skutečně nepřestřelili. V žádném případě tak nezapomínejte na to, že jdete přece jen do kanceláře. Tudíž doma nechte své trekové vybavení, outdoorové kalhoty i vytahané tepláky a oblečte se vkusně.

V letních měsících zejména platí, že chodit do zaměstnání v neformální pátek v kraťasech, tílku a žabkách, rozhodně nelze a to ani za předpokladu, že venku panují tropická vedra. Stejně tak, doma nechte tričko s nápisem „jsem sexy“ či „pivař roku“, které na neformálním pátku rovněž nemají, co pohledávat.

Co si tedy obléct?

Vždy musíte mít na paměti, co vás v tento neformální den v práci čeká. Pokud je na pořadu dne obchodní jednání, měli byste na neformální pátek raději zapomenout a obléci se vhodně dané příležitosti. Pokud ovšem v tento den nemusíte sami sebe reprezentovat, je vhodné zvolit si elegantní a neméně upravený oděv. Vyměňte tak například svou košili za tričko, které bude mít límeček a společenské kalhoty za pohodlné džíny, které by ovšem neměli být roztrhané. V oblasti obuvi sáhněte namísto společenských bot po sportovně elegantních botách, které udělají daleko více parády, než ultra zářivé barevné tenisky. Ženy v oblasti oblékání se na neformální pátek mají oproti mužům jistou výhodu a sice, mohou sáhnout například po méně formálních šaty, různých tričkách či džínech a nikoho s nimi v tento neformální den neurazí.Nejste spokojeni se svojí mzdou? Najděte si dobrou práci u nás

Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Telefon
+420 731 810 744
E-mail
inspirujeme@joblungo.cz
Provozovatel: DeCP Investing group SE, Praha 2 - Nové Město, Fügnerovo nám. 1808/3, PSČ 12000, ICO: 24224596
Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na tomto webu.

Spolupracujeme s:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace