< Zpět na výpis | 19. června 2019

Životopis aneb, kdy sociální sítě mohou škodit

Sháníte nové zaměstnání a tak jste zaslali svůj pečlivě strukturovaný životopis vámi vybraným personalistům?

Pokud ano, měli byste se pečlivě podívat na svůj další životopis, o kterém možná ani nevíte, avšak ho dennodenně sdílíte na své zdi a to nejen se svými přáteli. Řeč je o vašem profilu na sociální síti, který o vás může ledacos prozradit a ne vždy se musí jednat o lichotivé informace. Předtím, než tedy usednete k počítači a obešlete svým životopisem vybrané pracovní pozice, zkuste zapátrat po nastavení soukromí na vaši sociální sítí. Personalisté totiž dnes již nesledují pouze životopisy, nýbrž se snaží o vaší osobě zjistit, co možná nejvíce, to jen jde a jsou schopni použít veškeré své zbraně.

Nevhodné fotografie a komentáře vám mohou uškodit

Máte internet zahlcen fotografiemi ve spodním prádle? Pokud tyto fotografie sdílíte pouze s přáteli, které opravdu „fyzicky“ znáte, nejspíše se tyto choulostivé obrázky k vašemu potencionálnímu zaměstnavateli nedostanou. Pokud ovšem máte veřejný profil, zaděláváte si již nyní na neúspěch ve vaší, možná i vysněné práci. Stejně tak vám mohou uškodit komentáře, kterými se například vyjadřujete k politické situaci či sexuální orientaci anebo dokonce k rasismu. Pokud o nějakých komentářích z minulosti na toto téma víte, raději je odstraňte dříve, než bude pozdě.

Minulost je lepší vymazat

V pubertě toho člověk natropí spoustu. V době, ve které navíc dnešní třicátníci vyrůstali, již byla existence sociálních sítí dosti velká a tak se není čemu divit, že internet obletěli vaše fotografie z bujaré maturitní oslavy či párty ve velkém stylu. Pokud si již nepamatujete, jaké fotografie s vaší osobou internetem již hezkou řádku let kolují, zadejte své jméno do Google vyhledávače a nevhodné fotografie z náctiletých akcí, jednoduše vymažte. Stejně tak můžete učinit u komentářů, kterých jste se dopustili v době, kdy jste se domnívali, že vám patří svět. Vymazat virtuální minulost se vám při shánění nového zaměstnání rozhodně vyplatí.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace