< Zpět na výpis | 13. června 2019

Zprostředkování práce přes personální agenturu

Personální agentury patří na pracovním trhu mezi velké hráče, jejichž popularita rok, do roku stále stoupá.

Velká část firem své nové tváře hledá zejména za pomoci personální agentury a tak se spousta pracovních míst nedá jiným způsobem vůbec nalézt. Personální agentury získávají peněžní prostředky od firem, které jejich služeb využívají, tudíž je zprostředkování práce za pomoci personální agentury pro samotného kandidáta naprosto bezplatné.

Jakým způsobem probíhá výběr vhodných uchazečů?

Personální agentura získá od firmy vhodné informace k tomu, jaký by měl být profil vhodného uchazeče na volnou pozici. Tuto nabídku následně personální agentura prezentuje na svých personálních stránkách a následně i na všech pracovních portálech. Nové tváře se nebojí hledat nejen na pracovních portálech, nýbrž i na sociálních sítích. Vytipované uchazeče následně kontaktuje a domluví se s nimi na pracovním pohovoru. Ti, kteří mají o práci vážný zájem, zašlou personální agentuře strukturovaný životopis, který agentura zařadí mezi uchazeče o danou pozici.

Jak probíhá pracovní pohovor?

Vhodným uchazečům, které personální agentura zvolí za své, následně pozve na pracovní pohovor, při kterém si personalista ověří komunikační a organizační dovednosti a rovněž i jisté praktické dovednosti, které jsou pro získání daného pracovního místa nezbytné. Tudíž pokud se bude uchazeč hlásit na pozici telefonního konzultanta, bude s ním personalista v pracovní agentuře probírat jeho komunikační dovednosti, prodejního ducha a také schopnosti ovládat počítač, popřípadě interní systém dané společnosti. Podrobit kandidáta může i jazykovému testu, či jistému psychometrickému on-line testu přímo na místě. V případě, kdy se pracovní agentuře bude vybrat kandidát líbit, osloví firmu hledající pracovníka s tím, že je kandidát vhodným uchazečem.

Zpětná vazba

Personální agentury vždy svému kandidátovi poskytnou zpětnou vazbu a to i v případě neúspěchu. Poradí tak kandidátovi v čem neuspěl a co hrálo v jeho neprospěch. Těmto chybám následně doporučí se do budoucna vyvarovat. V případě úspěchu vypíchne vlastnosti, díky kterým dostal šanci a poblahopřeje mu k získání jeho nové pracovní šance.


Sdílet článek:

Další články

Zobrazit více článků


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace